A PDF-verziók

Ez a termék a PDF-szabvány 1.0–2.0-es verzióját támogatja; ebben a témakörben összefoglaljuk, hogy az egyes verziókban milyen funkciók érhetők el. Az itt nem említett funkciókat valamennyi verzió támogatja. A termékkel létrehozott PDF-fájlok lehetnek 1.3-2.0-es vagy (az 1.4-es verzión alapuló) PDF/A szabványúak, illetve USPTO-kompatibilisek (1.4-es verzión alapuló, minden betűtípus beágyazva, jó minőségű és biztonsági védelem letiltva). További megfelelőségi információkért keresse fel az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala webhelyét a www.uspto.gov címen.

Titkosítás

40 bites RC4 titkosítás: támogatva az 1.1-es vagy újabb PDF-szabványokban (2. biztonsági változat)

128 bites RC4 titkosítás: támogatva az 1.4-es vagy újabb PDF-szabványokban (3. biztonsági változat)

128 bites AES titkosítás: támogatva az 1.6-os vagy újabb PDF-szabványokban (3. biztonsági változat)

256 bites AES titkosítás: támogatva az 1.7-es vagy újabb PDF-szabványokban (3. biztonsági változat)

 

Dokumentumengedélyek

A dokumentumengedélyek rendelkezésre álló készlete a biztonsági változat számától függ (amelyet a PDF-szabvány határoz meg). Két biztonsági változatot használunk, a 2-at és a 3-at.

A 2. biztonsági változat (40 bites RC4 titkosításnál) a dokumentum létrehozójának az alábbi műveletek korlátozását teszi lehetővé:

A 3. biztonsági változat (128 bites RC4, illetve 128 és 256 bites AES titkosításnál) az alábbiakkal bővíti a dokumentum létrehozója által szabályozható műveletek körét:

Metaadatok

A metaadatmezőket az 1.1-es és újabb PDF-verziók támogatják.

PDF szabvány

PDF/A: Csak az 1.4-es PDF-verzió támogatja

PDF/X: Csak az 1.3-es és újabb PDF-verziók támogatják

PDF/E: Csak az 1.6-es és újabb PDF-verziók támogatják

PDF/UA: Csak az 1.7-es és újabb PDF-verziók támogatják

Linearizált PDF: Csak az 1.2-es és újabb PDF-verziók támogatják

 

Megjegyzés: Ha a PDF/A opció aktív, a Jelszóbiztonság panel összes vezérlője le van tiltva.

PDF/A

A PDF/A szabvány tervezésekor az volt a szempont, hogy az alkalmazások és operációs rendszerek lehető legszélesebb körében használható legyen, és ellenálljon a későbbi technikai fejlesztéseknek. A PDF/A az 1.4-es verziójú PDF-en alapul, ezért a PDF-termékek korábbi verziói képesek a kezelésére. Kizárja az olyan elemeket, amelyek nem feltétlenül értelmezhetők helyesen bizonyos környezetekben (ilyen például a JavaScript). Szükség van hozzá bizonyos elemekre, például helyes címkézésre, jó elérhetőségre és megfelelő metaadatokra. A program valamennyi PDF/A altípus kezelésére képes, az Advanced verzió egy PDF-megfelelőség ellenőrzése és egy Kisegítő lehetőségek ellenőrzése szolgáltatást is biztosít.

 

PDF/X

A PDF/X egy köztes állapotú formátum a nyomdai előkészítési folyamatok során történő fájlcseréhez. Végső állapotú digitális formátumként szolgál abban az értelemben, hogy próbanyomatként használatos a nyomtatás előtt. A PDF/X egy sor olyan nyomtatásra vonatkozó követelményt tartalmaz, amelyek nem vonatkoznak a szokásos PDF-fájlokra. Például a legtöbb PDF/X alformátumban be kell ágyazni a betűtípusokat, a képeknek pedig CMYK vagy direkt színeket kell használnia.

 

PDF/E

A PDF/E dokumentumformátum mérnöki területen használatos, főként térinformatikai, tervezési és gyártási munkafolyamatok dokumentálása során. A szabvány támogatja az interaktív médiát, beleértve az animációt és a 3D-t.

 

PDF/UA

A PDF 1.7 korlátozott formája, a PDF/UA (angolul a „Universal Accessibility”, azaz az univerzális hozzáférhetőség kifejezés analógiájára) célja, hogy biztosítsa a fogyatékkal élő emberek által használt kisegítő technológiák hozzáférhetőségét és támogatását.

 

Linearizált PDF

A linearizált PDF a gyors internetes megjelenítésre van optimalizálva, ennek köszönhetően az első oldal gyorsan megjelenik, miközben még tart a többi oldal feldolgozása.

 

Tömörítési módszerek

Az MRC-tömörítést az 1.3-as és újabb, csak képet tartalmazó PDF-verziók esetében támogatott.

 

Ha egy PDF-fájl sok fényképet tartalmaz, a JPEG2000 módszer használata észrevehető minőségi romlás nélkül 50 vagy még több százalékkal csökkentheti a fájlméretet a korábbi tömörítési módszerekkel összehasonlítva.